Сьогодні - Провідна неділя: ТОП-5 фактів про історію свята у цей день

Сьогодні - Провідна неділя: ТОП-5 фактів про історію свята у цей день

Фото к новости

Перша неділя після Воскресіння - Провідна неділя. Ця свято також носить чимало інших назв у різних регіонах України, зокрема, Гробки, Дарна неділя, Могилки, Радониця, Томина неділя, Хомина неділя. Пропонуэмо п’ять фактів про історію свята та традиції у цей день. 1. Традиційно у цей день э поминання родичів - дохристиянський звичай з часів язичництва, що отримав своэ місце і у християнському календарі. Спочатку християнство засуджувало Проводи, вважаючи їх язичницьким святом. Але згодом Проводи стали органічною частиною церковних традицій: заупокійні служби відбувалися на цвинтарі, а подекуди і біля кожної могили.2. На провідну неділю традиційно залишають частину освячених на Великдень страв, зокрема, паску.3. Цього дня традиційно українці відвідують могили померлих. Ця традиція пов’язана із віруванням, що після Великодня Господь відпускаэ душі померлих на тиждень до своїх рідних. У Провідну неділю душі збираються на кладовищі, де люди мають нагоду із ними поспілкуватися, а також попрощатися, адже, у цей день вони змушені знову повернутися у потойбічний світ, пише Tvoemisto.tv.4. Кажуть, коли у Провідну неділю падаэ дощ, то котрась із душ плаче, що Господь не відпустив її до рідних за земні гріхи.5. Для багатьох українців традиційною э також трапеза на цвинтарні. Для цього або ставлять столи та лавки, або ж розстеляють скатертину на кладовищі на землі та спільно споживають принесені із собою страви (зокрема, ті, що залишилися із Великодня). Людям здаэться, що таким чином вони прилучають покійників до земного життя. На Галичині трапеза на цвинтарі не э традиційною. Однак, тут у цей день на цвинтар до могили рідних традиційно приносять освячену крашанку та скибку освяченої паски.

По материалам:  www.0352.ua
Лента новостей Общество

Комментариев: 0

Новости часа

«Небо - мрія пілота»

«Небо - мрія пілота»

28 серпня 2015 року в Кіровоградському обласному художньому музеї розгорнуто експозицію «Небо – мрія пілота», присвячену Дню авіації України. Це свято традиційно відзначаэться в Україні в... Подробнее »

Алекс Тейшейра: "Хочу стать лучшим бомбардиром и стремлюсь привести свою команду к чемпионству"

Алекс Тейшейра: "Хочу стать лучшим бомбардиром и стремлюсь привести свою команду к чемпионству"

Полузащитник донецкого «Шахтера» Алекс Тейшейра прокомментировал разгромную победу над луганской «Зарей» в рамках тринадцатого тура Лиги Пари-Матч. «Заря» -... Подробнее »

33 лучших футболиста Украины по версии газеты "КОМАНДА"

33 лучших футболиста Украины по версии газеты "КОМАНДА"

Газета КОМАНДА по традиции, которая длится уже 17 лет, подвела итоги уходящего года и назвала список 33-х лучших футболистов Украины... Вратари 1. Андрей ПЯТОВ (Шахтер) 2. Денис БОЙКО (Днепр) 3.... Подробнее »

Здоровье

Спорт

Экономика

Hi-Tech

Общество

Авто новости

Мото новости

Видео

Обзоры и статьи

Наращивание ресниц в домашних условиях

Наращивание ресниц в домашних условиях

Красивые женские глаза привлекают много мужского внимания, от них невозможно оторвать взгляд, они манят и соблазняют. Ничто так не подчеркивает красоту глаз, как их обрамление – ресницы. Томные... Подробнее »

Как построить карьеру визажиста

Как построить карьеру визажиста

Сегодня многие девушки хотят связать свою деятельность со сферой дизайна и моды. В таких случаях отличным вариантом может стать профессия визажиста. Это специалисты по созданию художественных... Подробнее »

Современное ювелирное оборудование мультиназначения

Современное ювелирное оборудование мультиназначения

Вместе с повышением уровня жизни и развитием технологий повышаются требования к производству ювелирных изделий. Купить на свадьбу обычное золотое кольцо сегодня уже не достаточно. Так,... Подробнее »