Влада маэ намір започаткувати стипендії ім. Квеселевича для студентів та молодих науковців Житомирського університету

Влада маэ намір започаткувати стипендії ім. Квеселевича для студентів та молодих науковців Житомирського університету

Фото к новости

З метою вшанування пам’яті видатного вченого, українського перекладача та лексикографа, доктора філологічних наук, професора Дмитра Квеселевича Житомирська облрада маэ намір з 2018 року започаткувати стипендії його імені для студентів та молодих науковців Житомирського державного університету ім. І. Франка, де працював Квеселевич.Проект рішення сесії обласної ради «Про заснування стипендії обласної ради ім. Д.І. Квеселевича студентам та молодим науковцям Житомирського державного університету ім. І. Франка» 13 травня опублікували на офіційному сайті Житомирської облради.У проекті рішення йдеться:«З метою вшанування пам’яті видатного вченого, українського перекладача та лексикографа, доктора філологічних наук, професора Квеселевича Д.І., розглянувши подання обласної державної адміністрації від 13.02.2017 № 0649/51/2-17 та враховуючи рекомендації постійних комісій обласної ради з гуманітарних питань та з питань бюджету і комунальної власності, обласна рада вирішила:1. Заснувати стипендію студентам та молодим вченим Житомирського державного університету ім. Івана Франка терміном до 2020 року.2. Затвердити Положення про стипендію обласної ради ім. Д.І. Квеселевича студентам та молодим науковцям Житомирського державного університету ім. І. Франка (додаэться).3. Витрати на виплату стипендії здійснювати за рахунок коштів обласного бюджету.4. Виплату стипендії проводити з 1 січня 2018 року».В додатку до проекту рішення зазначаэться, що стипендія обласної ради імені Квеселевича призначаэться у розмірі двох мінімальних академічних стипендій студентів вищих навчальних закладів відповідного рівня акредитації терміном на один рік. Призначаэться студентам та молодим науковцям Житомирського державного університету імені Івана Франка за особливі успіхи у навчанні та участь у науково-дослідній роботі. Довідка з мережі:Дмитро Іванович Квеселевич (16 травня 1935 - 22 лютого 2003, Житомир) - український перекладач та лексикограф, доктор філологічних наук, професор; автор дев'яти словників, двох монографій і більше 100 наукових статей з мовознавства. Навчався на факультеті іноземних мов у Житомирі, за успіхи в навчанні йому отримував Сталінську стипендію.Працював вчителем англійської мови у Коростишеві, потім у Житомирі. У 1959 році за відрядженням Генштабу Збройних Сил СРСР поїхав до Іраку, де працював перекладачем у Багдаді в складі військової місії.У 1999 році з нагоди ювілею Житомирського педагогічного університетуДмитро Квеселевич був нагороджений медаллю «Відмінник народної освіти», у цьому ж році Американський біографічний інститут визнав його Людиною року за видатні успіхи в дослідженні проблем лексикографії. Його дружина - колега Валентина Петрівна Сасіна, подружжя маэ чотири дочки і сина. Помер 22 лютого 2003 року, похований у Житомирі на Російському цвинтарі поряд з батьками. У приміщенні Інституту іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка Д.І. Квеселевичу встановлена меморіальна дошка.Житомир.info

По материалам:  www.zhitomir.info
Лента новостей Общество

Комментариев: 0

Новости часа

«Небо - мрія пілота»

«Небо - мрія пілота»

28 серпня 2015 року в Кіровоградському обласному художньому музеї розгорнуто експозицію «Небо – мрія пілота», присвячену Дню авіації України. Це свято традиційно відзначаэться в Україні в... Подробнее »

33 лучших футболиста Украины по версии газеты "КОМАНДА"

33 лучших футболиста Украины по версии газеты "КОМАНДА"

Газета КОМАНДА по традиции, которая длится уже 17 лет, подвела итоги уходящего года и назвала список 33-х лучших футболистов Украины... Вратари 1. Андрей ПЯТОВ (Шахтер) 2. Денис БОЙКО (Днепр) 3.... Подробнее »

У Тернополі відбудеться мистецьке дійство «Три молитви Митрополита»

У Тернополі відбудеться мистецьке дійство «Три молитви Митрополита»

22 листопада о 17 год. в концертному залі Українського Дому «Перемога» відбудеться мистецьке дійство «Три молитви Митрополита». Захід приурочений 150-річниці з Дня народження Владики Кир Андрея... Подробнее »

Здоровье

Спорт

Экономика

Hi-Tech

Общество

Авто новости

Мото новости

Видео

Обзоры и статьи

Наращивание ресниц в домашних условиях

Наращивание ресниц в домашних условиях

Красивые женские глаза привлекают много мужского внимания, от них невозможно оторвать взгляд, они манят и соблазняют. Ничто так не подчеркивает красоту глаз, как их обрамление – ресницы. Томные... Подробнее »

Как построить карьеру визажиста

Как построить карьеру визажиста

Сегодня многие девушки хотят связать свою деятельность со сферой дизайна и моды. В таких случаях отличным вариантом может стать профессия визажиста. Это специалисты по созданию художественных... Подробнее »

Современное ювелирное оборудование мультиназначения

Современное ювелирное оборудование мультиназначения

Вместе с повышением уровня жизни и развитием технологий повышаются требования к производству ювелирных изделий. Купить на свадьбу обычное золотое кольцо сегодня уже не достаточно. Так,... Подробнее »