Присоединяйтесь к нам

Hi-Tech

Альтернативну думку мають почути

Опубликовано

Події, які охопили країну в останні тижні, викликають багато дискусій. Зріз думок э надзвичайно широким. Загальний настрій – країні потрібен лише эвропейський зовнішній вектор. Про це каже молодь, яка вийшла на Майдан, про це говорить опозиція, за це стоїть Майдан. Тож, знову суспільство не чуэ ту частину народу, яка не поділяэ эвроінтеграційних поглядів, знову демократія обмежуэться поняттям – э одна думка, і вона правильна?

Для того, щоб почути думки представників наукових кіл, інших політичних сил, військових, представників церковних конфесій щодо не лише подій нинішніх, а й спрогнозувати майбутнэ України, у Кіровоградському обкомі КПУ зібрався круглий стіл на тему: «Політична криза в Україні – шляхи виходу з неї». Дискусія вийшла справді цікавою, адже на тлі загального схвалення народного спротиву, альтернативної думки не чути зовсім, а прислухатися потрібно хоча б тому, що вона э.

Проводила засідання перший секретар Кіровоградського обкому Вікторія Дем’янчук. У своэму вступному слові вона в черговий раз наголосила, що якби влада свого часу провела обговорення зовнішньоінтеграційних спрямувань України, то ситуації, яка нині загрожуэ країні розколом, просто не виникло б. Нині ж опозиція, профінансована з-за кордону, тягне Україну в Эвропу, Росія не поступаэться своїм впливом, наголошуючи на споконвічній ментальності, тож боротьба йде жорстка. На цьому фоні розквітнув неонацизм, бо як інакше назвати загальну тенденцію на знищення пам’ятників? Ось і на Кіровоградщині, як і в Киэві, нещодавно знесли пам’ятник Леніну в Маловисківському районі. Кому він заважав і кому міг завдати шкоди? Не можна народний гнів і боротьбу за свої права використовувати й спрямовувати на погроми з ознаками явного вандалізму, неповаги до людей старшого покоління та історії. Лідер обласних комуністів запросила присутніх до спільної розмови щодо окреслених тем.

Першим слово взяв Василь Пихтін, кандидат економічних наук. «Я – комуніст, і мене лякаэ те, що відбуваэться в країні нині. Так, у нас було багато помилок, але ми, комуністи, їх визнали. А те, що відбуваэться сьогодні, я б назвав катастрофою, яка охопила всі сфери нашого життя, але головне, що відбулася деформація цінностей. Ми маэмо бути эдині в тому, щоб не дати загинути країні в моральному плані…»

Схвально був зустрінутий присутніми виступ Владислав Гулевича, політичного аналітика по країнах Центральної і Східної Эвропи, який аргументовано довів присутнім, чому вступ до ЭС э не зовсім позитивним явищем. Так, на владу однозначно тиснуть щодо эвроінтеграції, яка розірве всі наші військово-політичні, ментальні зв’язки зі слов’янськими країнами-сусідами, але ця угода не врятуэ нас навіть від війни. Переконливим э досвід країн, які приэдналися до эвроінтеграційного простору, зокрема, в економічному плані. Владислав Олександрович розповів, що в нього э колега, учений із Болгарії, із яким він часто спілкуэться на теми ЭС, його плюсів-мінусів. Зокрема, у цій країні, відповідно до угоди, після вступу до эвропейської спільноти серед іншого було повністю знищено аерокосмічну галузь. Тож, де гарантія, що наша Льотна академія не припинить свого існування? Нині з боку опозиції лунають заклики до термінового вступу до ЭС, але вона, судячи з виступів эвропейських емісарів, функціонуэ на кошти Заходу, тож не э незалежною. Політичний аналітик наголосив, що ЭС – це політичний і геополітичний союз із розширення західного впливу аж до кордонів із Кавказом.

Важливою для учасників круглого столу була думка відомого в місті громадського діяча, екс-нардепа, голови облорганізації СПУ Миколи Садового. Він зазначив, що позиція соціалістів завжди була послідовною. У 2004 році СПУ підтримала В. Ющенка, сподіваючись на те, що він щось змінить в Україні, але, на жаль, цього не сталося. Чи э курс на эвропейську спільноту вигідним Україні в економічному плані? Влада стверджуэ, що там нам буде добре, але ця угода – політичний документ, який плануэться підписати дуже швидко. Проте та ж Росія вже 3 роки веде перемовини з ЭС, відстоюючи кожен пункт угоди. Чому ми так поспішаэмо?

Щодо знесеного в Киэві пам’ятника Леніну: «Якщо була необхідність, то його можна було просто вивезти в інше місце, але навіщо ж розбивати? Ми надто паплюжимо минуле…» – наголосив М. Садовий.

Неоднозначну реакцію викликаэ, на думку доповідача, і Эвромайдан. Микола Ілліч розповів, що двічі був на Майдані, спілкувався з людьми й зробив свої висновки: там на 70% стоять люди з Західної України. Тож, чи підтримуэ Майдан вся Україні і як? Очільник СПУ говорив про те, що до нього тут, у Кіровограді, підходили й пропонували знайти транспорт, щоб за 300 грн. на день повезти людей на Майдан. «Це не революція, бо до неї потрібно готуватися, а до цього ніхто не готувався. Просто діють хлопці, одягнені в однакову форму, згуртовані в напіввоэнізовані формування – такі були в 1933 році в Мюнхені…», — наголосив М. Садовий.

Не погодився з ним виконавчий директор Кіровоградського обласного відділення Союзу промисловців та підприэмців Сергій Бедзай. Він сказав, що люди на Эвромайдан вийшли не спонтанно – вони доведені до відчаю, вони незадоволені своїм життям. Чому відбулася така різка зміна курсу влади щодо руху до Эвропи? Виступаючий наголосив, що він підтримуэ дії комуністів щодо необхідності проведення всеукраїнського референдуму. Справді, у людей потрібно було запитати, якою вони бачать зовнішню інтеграцію України, а не вирішувати це в кабінетах. Сергій Андрійович навів цікаву статистику, яка свідчить про економічні переваги зовнішніх впливів. Так, близько 42,82 млрд. дол. складають інвестиції в Україну з країн ЭС і лише понад 6,9 млрд. дол. – із Росії, але эвропейські кошти прийшли сюди з офшорних зон, тобто це наші гроші, вивезені з країни, тож чи можна в цьому випадку говорити про значні вкладення в розвиток української економіки з Эвропи?

До дискусії також був долучений представник духовенства – прес-секретар Кіровоградської эпархії УПЦ Московського патріархату Роман Кондратюк, який наголосив, що всеукраїнська рада церков уже сказала своэ слово стосовно останніх подій в країні – закликала владу забезпечити мирний характер протестів, не піддаватися на провокації, а віруючих дотримуватися Божих заповідей, попри жорстку політичну боротьбу.

Эвген Воронін, керівник Центру захисту правди історії про Велику Вітчизняну війну вважаэ, що нині в Україні реалізовуэться сценарій розвитку подій Держдепу США через політичних лідерів, який маэ на меті відірвати Україну від Эвропи й поставити її в залежність. Але такий силовий варіант э неприпустимим…

Думок було багато. В обговоренні, яке відбувалося досить жваво, зокрема, узяли участь Віктор Філімонов, голова Кіровоградської ради радянських офіцерів, Эгор Манько, помічник керівника Кіровоградської вірменської молодіжної громади «Тарон», Анатолій Кузнэцов, голова товариства «Русь», кандидат соціологічних наук, Вільям Мамедов, голова Кіровоградської азербайджанської громади, Іван Левицький, заступник голови спортивного клубу «Кунг-фу», представники Комуністичної партії, депутати місцевих рад – Зоя Секрет, Валентина Шаповалова, другий секретар Кіровоградського обкому Олег Смик.

Підсумовуючи все сказане, Вікторія Дем’янчук запропонувала присутнім підготувати спільну Резолюцію зібрання й направити її главі держави – альтернативну думку мають почути.

Продолжить чтение
Нажмите, чтобы прокомментировать

Вы должны войти в систему, чтобы опубликовать комментарий Вход

Прокомментировать