Присоединяйтесь к нам

Происшествия

На Вінниччині «Наша Ряба» розправляэться з активістами незалежних профспілок

Опубликовано

Фото к новости

12 червня 2014 року під стінами Ладижинського міського суду невідомі люди в масках скоїли напад та облили зеленкою місцевого профспілкового активіста Олександра Чайковського, справа якого про поновлення на «Нашій Рябі» розглядалась в цей день у суді. Також невідомі пошкодили автомобіль керівника незалежної профспілки «Трудящі» Ігоря Попенка, який приїхав у Ладижин підтримати профактивіста у суді.

            В березні 2014 року працівник «Нашої Ряби» Олександр Чайковський звернувся до незалежної профспілки «Трудящі» зі скаргою про масові порушення трудових прав працівників філії «Переробний комплекс» ТОВ «Вінницька птахофабрика» та виступив ініціатором створення первинної профспілки на підприэмстві. Після того, як профспілкова організація була створена та пройшла державну реэстрацію, директор ТОВ «Вінницька птахофабрика» Ігор Лещенко звільнив профлідера Олександра Чайковського за надуманими підставами.

На даний час юрист профспілки «Трудящі» Андрій Бондаренко вимагаэ через суд визнати звільнення місцевого профактивіста Олександра Чайковського незаконним та негайно поновити його на роботі. Андрій Бондаренко пояснюэ, — «Я впевнений на 100 відсотків, що суд поновить Олександра Чайковського на роботі, оскільки директор підприэмства Ігор Лещенко грубо порушив трудове законодавство, звільнивши профспілкового активіста без попередньої згоди профспілкового комітету».

Події 12 червня розгортались наступним чином. За 20 хвилин до початку судового засідання під стіни Ладижинського міського суду приїхав автобус «Нашої Ряби» з 30-ма молодиками. Чоловіки під керівництвом начальника служби охорони підприэмства Олега Гавриляка влаштували мітинг із гаслами: «Ганьба Чайковському», «Чайковський, не заважай працювати заводу», «Банду геть» та іншими. Мітинг тривав протягом всього судового засідання.  Під час оголошеної судом перерви голова профспілки «Трудящі» Ігор Попенко побачив, що всі чотири колеса його автомобіля проколоті. Окрім того, після закінчення судового засідання прямо біля будівлі суду невідомі в камуфляжі та масках скоїли напад на Олександра Чайковського, застосувавши сльозогінний газ та обливши його з голови до ніг зеленкою. «Мені погрожували, що, якщо я ще раз з’явлюсь в суд, то мене взагалі закопають. Але я здаватись не збираюсь, і зроблю все, щоб поновитись на роботі та щоб на «Нашій Рябі» була незалежна профспілка», — розповідаэ про події профспілковий активіст.

           Ігор Попенко коментуэ ситуацію наступним чином, — «Наша Ряба» позиціонуэ себе як сучасна эвропейська компанія. Проте сьогодні ми побачили якими брудними методами керівництво ТОВ «Вінницька птахофабрика» розправляэться з працівниками, які намагаються відстоювати свої трудові права. На даний час мета  адміністрації підприэмства — ні в якому разі не допустити створення незалежної профспілки на підприэмстві, оскільки членство в незалежній профспілці даэ захист від брутального порушення трудових прав працівників, яке маэ місце на «Нашій Рябі». До того ж, на даний час наша організація в суді оскаржуэ дії адміністрації «Нашої Ряби» щодо «рейдерського захоплення» створеної за ініціативою профактивіста Олександра Чайковського первинної профспілки».

Прес-служба Вінницької незалежної профспілки «Трудящі»

По материалам:  www.0432.ua

Продолжить чтение
Нажмите, чтобы прокомментировать

Вы должны войти в систему, чтобы опубликовать комментарий Вход

Прокомментировать