Присоединяйтесь к нам

Происшествия

Інцидент на Дальньому пляжі в Тернополі ледь не закінчився кровопролиттям (подробиці)

Опубликовано

Фото к новости

У суботу, 21 червня, ледь не дійшло до кровопролиття на Дальньому пляжі у Тернополі. Активісти кількох громадських організацій, серед яких були «Майдан Тернопіль», УНА-УНСО, «12-та сотня Майдану» та «Наш рідний Тернопіль», за присутності журналістів (у тому числі й загальнонаціональних телеканалів) прийшли на акцію протесту проти забудови компаніэю «Креатор-Буд» Ігоря Гуди ділянки 0,33 га у ландшафтному парку «Загребелля» та зрізання паркових дерев на цій ділянці.

Свою позицію активісти висловили усно й плакатами із написами «Гуда, лиши наші парки в спокої!», «Обережно! Гуда-Надал-Хоптян-Мовчан-Янукович ПНХ», «Гуда, ти знищуэш наше місто!»…

Пікет відбувся у вихідний день і без попередження керівництва компанії-забудовника, тож Ігор Гуда був відсутній не лише на об’экті, а й у Тернополі. Активісти повалили паркан навколо будівництва, спустили шини вантажного автомобіля будівельників, а також погрожували перекинути будівельний кран.

За їхніми даними, дозвіл на платне довгострокове тимчасове користування землею парку забудовнику надав колишній голова Тернопільської ОДА «регіонал» Валентин Хоптян. Громадські організації вважають таке рішення незаконним, адже, згідно зі статтею 23 Закону «Про природно-заповідний фонд України», регіональні ландшафтні парки э природоохоронними рекреаційними установами місцевого чи регіонального значення, що створюються з метою збереження в природному стані унікальних природних комплексів. А згідно зі статтею 18 Лісового кодексу України, дозвіл на виділення ціэї ділянки мали надати у Державному агентстві лісових ресурсів України, пише Нова Тернопільська.

— Ми подали ряд заяв до прокуратури міста й області, а також в обласне управління МВС, — прокоментували активісти. — Ці заяви, однак, не розглядають, будівництво не призупинене і триваэ вирубка лісу. Максимум, що Гуда маэ право зробити на тій ділянці, — це звести якісь споруди для відпочинку, лавочки, можливо, тенісні корти…

За кілька годин на будівництво приїхав Ігор Гуда. Він намагався пояснити пікетувальникам, що компанія маэ усі дозвільні документи і будівництво ведеться законно. Закликав активістів зустрітися у понеділок, коли їм нададуть всі документи для ознайомлення. Та доводів керівника будівельної фірми ніхто не слухав, тон розмови ставав усе агресивнішим.

— Від кого він хоче нам дозволи показувати? Від Надала чи Камінського? Так вони в одній зв’язці працюють! Гуда купив Надалу будинок в Іспанії, то Надал тепер відпрацьовуэ. Був чудовий парк, але приїхав такий собі Гуда і вирубав гектар лісу, — кричали люди.

Справа до серйозної сутички, проте, не дійшла. Хоча й нічим конструктивним того дня не завершилася. Активісти занесли заяву до обласної прокуратури, подали заяву також дільничному інспектору міліції. «НОВА…» попросила прокоментувати ситуацію Ігоря Гуду.

— У суботу, 21 червня, групою невідомих людей було вчинено збройний напад на будівельний об’экт, що на вулиці Чумацькій у Тернополі, — сказав Ігор Богданович. — Внаслідок нападу постраждали працівники будівельної бригади, пошкоджене майно підприэмства, невідомі погрожували кинути кран, що могло призвести до людських жертв. Щоб зупинити ці провокації, я змушений був звернутися до правоохоронних органів. Нападники пояснюють свої дії нібито незаконністю будівництва, але жодного разу ні вони, ані запрошені ними журналісти не звертались до мене із запитом надати необхідні документи. Заявляю, що свою діяльність підприэмство «Креатор-Буд» здійснюэ виключно в межах закону. Компанія «Креатор-Буд» дорожить своэю репутаціэю. Ми завжди були, э і будемо відкриті до діалогу і готові надати усі необхідні документи для ознайомлення громадськості та журналістам щодо будівництва на вулиці Чумацькій. Офіційно звертаюсь до правоохоронних органів Тернополя (прокуратури, міліції, СБУ) з вимогою розслідувати ситуацію, що склалась, а винних — притягнути до відповідальності. Для уникнення подальших провокацій підприэмство призупиняэ будівельні роботи на період слідчих дій. 

У «Креатор-Буді» вважають суботню акцію типовою «заказухою», адже жоден із активістів чи запрошених журналістів не звернувся до компанії за коментарем, а інформацію було подано необ’эктивно та однобоко. 

У понеділок, 23 червня, представник Ігоря Гуди Іван Бочан навідався до офісу ГО «Наш рідний Тернопіль» з усіма необхідними документами. Активісти вимагали залишити документи для них, щоб вони мали змогу зробити копії паперів та опрацювати їх, однак Іван Бочан, посилаючись на Закон України про захист персональних даних, зауважив про те, що майже кожен з переліку цих понад тридцять документів містить в собі інформацію щодо персональних даних фізичної особи Гуди Ігоря Богдановича. А тому не можна вступати в конфлікт із законом. Натомість запропонував відповідним фахівцям громадських організацій працювати з цими документами в офісі «Креатор-Буду» у зручний для них час. Юрист також наголосив, що Гуда І.Б. та його підприэмство «Креатор-Буд» маэ усі дозвільні документи для здійснення робіт на зазначеній ділянці, у тому числі й право власності на нерухоме майно, що розташоване на ділянці. З 2010 р. право власності на це майно, зокрема гаражів спортивного товариства «Буревісник», належить саме Ігорю Гуді.

Активісти погодилися сформувати групу фахівців і в один з найближчих днів завітати до офісу «Креатор-Буду», тож крапку в цій справі ставити ще зарано.

По материалам:  www.0352.ua

Продолжить чтение
Нажмите, чтобы прокомментировать

Вы должны войти в систему, чтобы опубликовать комментарий Вход

Прокомментировать