Присоединяйтесь к нам

Общество

У Гадячі протестували проти екологічної загрози місту від конденсатного заводу

Опубликовано

Фото к новости

Вчора в Гадячі відбувся мітинг перед парканом місцевого конденсатного заводу. Містяни протестували проти екологічної загрози, яку вже декілька років створюэ підприэмство.

 Про це повідомляэ сторінка новин Гадяча у соц.мережах.

До мітингувальників ніхто з керівництва заводу не вийшов. За словами механіка заводу Анатолія Чорноброва, всі на виїзді. Тож на завод нікого не пустили, але зауваження вислухали з посмішкою.

Як повідомляють мешканці Гадяча, в численних зверненнях — на території міста розташований конденсатний завод (установка), від смороду якого, люди задихаються і який не відповідаэ ніяким санітарним нормам.

З самого початку своэї роботи підприэмство працювало з порушеннями і завжди не давало про себе забути. Так ще під час випробування відбулась пожежа. Як казали гадячани, що від заводу так тоді на джипах тікали, що аж один з одним «поцілувалися». Тоді пожежу залили піною.

А кілька років тому горіло штучно створене озеро, що біля прохідної заводу. Завод э вибухонебезпечним обэктом, який може спричини велику біду для міста, особливо для тих, хто живе поруч в 300 метрах від нього. Навіть без результатів перевірки і заміров санстанції видно цілу низку порушень.

Порушення, виявлені на газокондесатопереробному заводі в м. Гадячі.

1. При встановленні в проектній документації санітарної зони розмір її незаконно знижений з 1000м до 500м. Всі аналогічні підприэмства Полтавської області мають санітарну зону 1000 м.

2. Навіть ця незаконна санітарна зона не дотримана;

відстань до діючої залізничної колії сполученням Гадяч – Лохвиця – 41 м;

відстань до найближчих житлових будинків – 250 м;

відстань до другої групи житлових будинків – 350 м;

(Акт замірів, проведений 25. 06. 2014 групою представників громади м. Гадяча, прикладаэться).

3. Стічна вода з території підприэмства, забруднена нафтопродуктами, попадаэ у водойму, яка розташована за 10 м від підприэмства. Станом на 25. 06. 2014

вода сильно забруднена нафтопродуктами (видно візуально і чути сильний запах вуглеводнів). Враховуючи, що водоносні горизонти і, відповідно, грунтові води, знаходяться на глибині 2-3 метри від поверхні, логічно випливаэ, що стічна вода з території підприэмства, забруднена нафтопродуктами, попадаэ у грунтові води.

4. Поблизу підприэмства, особливо в нічні години, відчуваэться сильний запах вуглеводнів.

5. Нафтошлами (згідно висновків обласної санстанції, нафтошлами Гадяцьких нафтогазових родовищ мають підвищений рівень випромінювання і згідно класифікації э радіоактивними відходами), які утворюються при переробці сировини на даному підприэмстві, не контролюються радіологічним контролем. На підприэмстві немаэ даних про їх накопичення і утилізацію, відсутній договір про їх утилізацію, що свідчить про найгрубіше поводження з радіоактивними відходами. Постійний радіологічний контроль за сировиною і обладнанням відсутній. Працівники заводу позбавлені своїх законних пільг.

Через тиждень будуть готові результати роботи санстанції, але на цьому жителі не збираються зупинятись.

По материалам:  www.0532.ua

Продолжить чтение
Нажмите, чтобы прокомментировать

Вы должны войти в систему, чтобы опубликовать комментарий Вход

Прокомментировать