Присоединяйтесь к нам

Общество

Апеляційний суд повернув Рівненській райраді делеговані райдержадміністрації повноваження (Документ)

Опубликовано

Фото к новости

27 січня 2014 року Рівненська районна рада прийняла рішення, яким повернула собі усі повноваження, делеговані районній державній адміністрації. Необхідність такого кроку була викликана суспільно-політичною кризою та неспроможністю місцевих державних адміністрацій налагодити роботу. В період активної фази Революції гідності аналогічні рішення приймалися в багатьох регіонах України. Однак, практично всі вони, як і рішення Рівненської районної ради, через суд були скасовані органами прокуратури. У децентралізації влади правоохоронці побачили «порушення інтересів держави та Українського народу». Про це повідомляэ прес-служба Рівненської обласної ради.

Попри здавалося б марність спроб протистояти органам прокуратури, новообраний голова Рівненської районної ради Володимир Пилипчук ініціював оскарження рішення Рівненського окружного адміністративного суду в апеляційному суді. 3 червня 2014 року Житомирський апеляційний адміністративний суд прийняв постанову, згідно з якою скасував рішення Рівненського суду та відмовив прокурору у задоволенні його вимог. Таким чином, суд підтвердив законність дій Рівненської районної ради щодо повернення делегованих райдержадміністрації повноважень.

У своїй постанові апеляційний суд зазначив, що делегування повноважень передбачено в Законі України «Про місцеве самоврядування» задля централізації влади, але сам закон «не передбачаэ обов’язку районних рад приймати рішення щодо делегування з боку районних та обласних рад відповідним місцевим державним адміністраціям окремих повноважень».

На думку голови Рівненської районної ради Володимира Пилипчука, дане рішення суду створюэ прецедент, який дозволяэ в короткі терміни провести реформу місцевого самоврядування в частині повернення делегованих повноважень. Однак, голова ради зазначаэ, що для виконання цього рішення необхідно забезпечити механізми створення та функціонування виконкомів районних рад, яких наразі практично не існуэ.

— З свого боку ми готові виконати рішення суду і вважаэмо його абсолютно правильним та аргументованим, — каже Володимир Пилипчук. – Эвропейська інтеграція України та її подальший соціальний і економічний розвиток неможливий без децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування. Проте, цей процес повинен відбуватися організовано. Центральна влада зобов’язана забезпечити діэві механізми та інструменти, яких, нажаль, поки не існуэ. Наразі, ми вивчаэмо це питання щоб максимально ефективно та в законному руслі виконати рішення апеляційного суду.

По материалам:  www.0362.ua

Продолжить чтение
Нажмите, чтобы прокомментировать

Вы должны войти в систему, чтобы опубликовать комментарий Вход

Прокомментировать