Присоединяйтесь к нам

Общество

Эксклюзив. Автор люстрационного закона Юрий Деревянко — гость ток-шоу "Люди. Hard Talk"

Опубликовано

Эксклюзив. Автор люстрационного закона Юрий Деревянко - гость ток-шоу "Люди. Hard Talk"

Фото к новости

Эксклюзив. Автор люстрационного закона Юрий Деревянко - гость ток-шоу "Люди. Hard Talk"Эксклюзив. Автор люстрационного закона Юрий Деревянко - гость ток-шоу "Люди. Hard Talk"

Читайте полную версию интервью

Влащенко: Украинское политическое пространство наполнено в последнее время происшествиями, скандалами. И один из них это скандал, который произошел внутри партии «Воля». Сегодня у нас гостях человек, который является членом политрады партии «Воля». Это Юрий Деревянко.

Добрый вечер, Юрий. Ваш недавний соратник, Егор Соболев, публично в своем блоге назвал вас мошенником. «Мошенник, за которым стоит большая группировка по выкачиванию денег из народа Украины» — это дословно. Как случилось, что Егор Соболев раньше не знал, что вы мошенник и основал с вами одну партию.  

 Деревянко: Я не хотів би коментувати різні брудні звинувачення, тому що під такими звинуваченнями повинні бути факти. І я сподіваюсь, що це дуже емоційні якісь речі, які викликані, мабуть, якимись іншими причинами. Тому нема сенсу навіть їх коментувати. Я попросив, щоб Эгор їх спростував, або, в іншому випадку, я буду змушений звертатися до суду за захистом своэї честі й гідності. Я думаю, що Эгор буде мати можливість прийти на з’їзд, який відбудеться у неділю, і висловити свою точку зору перед партійцями, поговорити.  

Влащенко: А как вы познакомились с Егором Соболевым? Как возник вот этот ваш совместный политический проект?

 Деревянко: Ми познайомилися під час Майдану, коли ми всі відстоювали гідність кожного українця і боролися за те, щоб Україна мала эвропейське майбутнэ, проти режиму Януковича.  

 Влащенко: Этой зимой?

 Деревянко: Так, ціэю зимою. Під час Майдану ми познайомилися, як і велика кількість молодих людей активних, які вийшли на Майдан, не побоялися. І під час Майдану, коли вже фактично йшло до завершення, ми говорили про те, якою маэ бути Україна, як її далі розвивати. І одні з наших активістів, з такого самого громадського середовища, познайомили з Эгором як одним із тих людей, який міг би бути таким достойним, активним членом  політичної партії, про яку ми багато говорили. Ми обговорювали це питання. Ми, власне, й хотіли, щоб Майдан не завершився просто так, нічим, а щоб була когорта молодих людей, які, розуміючи, що це, швидше за все, буде зміна облич, а не зміна системи, і в наших реаліях тільки інструмент політичної партії э тим інструментом, який дасть можливість і може об’эднати активних людей, які будуть мати можливість це робити.

 Влащенко: Некоторые медиа писали о том, что к тому времени, когда Егор объявил о создании политической партии «Воля» вместе в Викторией Сюмар, такой бренд уже был зарегистрирован вами. Так ли это? 

 Деревянко: По-перше, не Эгор Соболэв і Вікторія Сюмар оголосили про створення партії. А це ми зробили всі разом. 21 червня ми зробили презентацію. Жодних інших оголошень про політичну партію не було. Йшлося про різні ініціативи. У тому числі й про ініціативу громадської організації » Воля», яку ми створили одразу після перемоги на мажоритарних виборах 2012 р. на Івано-Франківщині. Тому що об’эдналася величезна кількість людей. Тоді суперником на моэму окрузі була партія «Свобода». І тоді величезна кількість людей, які пройшли вибори, сказали, що хочуть створити громадську організацію. І створили громадську організацію «Воля», яка була зареэстрована на Івано-Франківщині. І згодом, за півроку, ми почули, що э інша ініціатива, яка так само називаэться «Воля». Ми зв’язалися з ними і сказали, щоб вони мали на увазі, що ми вже маэмо таку ініціативу, яка так само називаэться. Але потім ми подивилися, що таких «Воль» по Україні багато в різних регіонах України.  

 Влащенко: Но, тем не менее, вы же решили сотрудничать?

 Деревянко: Звичайно. Саме тому ми вирішили співпрацювати, тому що за нашими цілями, за нашими ідеями дуже все співпадало. Тому ми прийшли і домовилися, що вже не будемо просто громадськими активістами, а створимо політичну партію. Була можливість створити таку політичну партію. Тому що ми мали політичну партію, яка називалася «Партія української молоді», яка взагалі не розвивалася. Ми зв’язалися з її керівником Любомиром Грицаком.  

 Влащенко: Ваши соратники говорят о том, что вы были не только лоббистом люстрационного закона, но также и были спонсором партии. То есть помогали партии материально?

 Деревянко: Ми почали співпрацювати з Грицаком, і він запропонував взяти цю партію і перейменувати її на політичну партію «Воля». Ми цю партію перейменували і запропонували нашим активістам – усім, яких ми зустріли на Майдані, де в нас було більше однодумців, ніж у мене в парламенті, –  щоб ми взяли існуючу партію і перейменували її. І, власне, таким чином ми почали працювати. Потрібні було якісь мінімальні кошти для того, щоб мати працюючий секретаріат, щоб мати кілька юристів, для того, щоб орендувати приміщення. Я погодився виділяти ці невеликі  кошти.

 Влащенко: А какой это был бюджет?

 Деревянко: У межах місяця це 30-40 тис. грн. Партія наша створена фактично із людей, які не мають за собою великих капіталів, і найголовніше те, що це люди, які мають величезну ідею і величезну енергетику. Це наші всі майданівці, Автомайдан, Самооборона, люди, які були на Майдані від початку до кінця. Підтримали нас і дрібні підприэмці. Частка мого внеску була приблизно 60%. Ще були підприэмці з аграрного бізнесу. 

 Влащенко: Кто финансировал выборный процесс?

 Деревянко: На виборах ми сформували спільний список з партіэю «Самопоміч». І наша партія на з’їзді відкритим рейтинговим  голосуванням висунула перелік наших найгідніших членів партії для того, щоб вони потрапили до списку «Самопомочі». Список «Самопомочі» був один.

 Влащенко: Кто финансировал вашу часть проекта?

 Деревянко: Список «Самопомочі» фінансувала сама «Самопоміч», яка вела фактично кампанію як «Самопоміч». І наші партійці пішли ще по мажоритарних округах, і це було дуже важливо, тому що у «Самопомочі» було мало мажоритарників. І наші партійці з «Волі» були висунуті по 37 мажоритарних  округах, і 37 мажоритарних округів вони фінансували самостійно. Як політична партія «Воля», ми витратили близько 2 млн 800 тис. грн для того, щоб донести до людей, що таке політична партія «Воля».  

 Влащенко: Чьи это были деньги?

 Деревянко: Ми звіт по цих грошах зараз висвітлимо на сайті. 1 млн 900 тис. грн – це гроші, які заплатив я; близько 300 тис. грн це гроші, які нам повернуло ЦВК; наступні 300 тис. грн – одна з юридичних компаній, яка нас обслуговувала і підтримувала, і один із представників аграрного бізнесу, який до цього нас підтримував, дав нам 250 тис. грн.

 Влащенко: А кто это?

 Деревянко: Це Іван Мірошниченко. Це людина, яка сьогодні э в списку «Самопомочі». На з’їзді нашої партії по рейтингу він посів високе місце і потрапив до списку.  

 Влащенко: Я знаю Садового как человека очень прагматичного и очень делового, который лишен всяких романтических устремлений. Вы говорите, что вы не вложили ни копейки в их рекламную компанию. Но, тем не менее,  у вас возник конфликт. Провели ваших людей. В чем возник конфликт с партией «Самопомич»?

 Деревянко: Те, про що ви зараз говорите, не маэ нічого спільного до конфлікту, про який ми зараз говоримо. Конфлікту щодо партії, фінансування, якихось основних цілей і завдань взагалі немаэ. Йдеться про те, що ми на з’їзді нашої партії підбили підсумки спільної роботи на кампанії. І сказали, що э позитивні речі і э негативні. І в цілому, якщо говорити про співпрацю за цей короткий відрізок часу, то всі наші партійці на з’їзді дійшли висновку, що цей відрізок часу маэ оцінку негативну.

Влащенко: Это выглядит очень странно. Партийцев с небольшим стажем берут в список. Людей проводят в Верховную Раду.  Совершенно понятно, что эта партия сама бы не прошла. И вдруг вы совместную работу оцениваете негативно и заявляете, что вы будете создавать отдельную группу. Может быть, возник какой-то конфликт, который вы не хотите публично озвучивать? Какую именно совместную работу вы оцениваете негативно?

 Деревянко: Йдеться про міжфракційне депутатське об’эднання. Депутатська фракція це одна категорія, депутатська група – інша категорія, а міжфракційне депутатське об’эднання – це третя категорія. Тому всі наші партійці, які потрапили за списком «Самопомочі», й не тільки, вони будуть обов’язково у фракціях відповідних депутатських партій. Це йдеться про те, що вони будуть членами відповідних депутатських фракцій. Коли ми говоримо про депутатські групи, не можуть ці люди бути у складі інших депутатських груп. У депутатських групах можуть бути інші люди, наприклад, я, який виграв мажоритарний округ. І велика кількість  інших мажоритарників, які можуть об’эднатися. А депутатське міжфракційне об’эднання це коли будь-яка людина, яка знаходиться у кожній фракції, може одночасно сформувати міжфракційне депутатське об’эднання.

 Влащенко: А какова цель его?

 Деревянко: Наші п’ять кандидатів, ну, можливо одна людина з них була відома. Але саме тому, що ми відстоювали наші принципи ще до виборів, і продемонстрували, як це може ефективно працювати, саме тому, що партійців наших підтримали, вони стали зараз депутатами. Не може бути такого, що кандидати стали депутатами і забули про ту політичну силу, яка їх висунула. І мета дуже проста. Вони повинні створити міжфракційне об’эднання «Воля», щоб себе ідентифікувати і відстоювати ти принципи, які ми обіцяли нашим виборцям. Тому коли ми говоримо про той відрізок часу, який стосуэться виключно виборів,  це була виборча кампанія, де було щось коректно, а щось некоректно.

 Влащенко: Это было частью ваших переговоров с Садовым?

 Деревянко: Звичайно. Вони входять до ціэї фракції. Це їхній обов’язок і за конституціэю, і за мораллю, і нашою домовленістю політичною. Але в той самий час вони будуть членами міжфракційного об’эднання.

 Влащенко: А почему тогда  Соболев так удивился, если это было частью переговоров, если это было с самого начала известно?

 Деревянко: Якщо у когось виникло бажання розвивати іншу політичну партію, це не э підставою обливати брудом своїх однопартійців. У цьому немаэ ніякого причинно-наслідкового зв’язку. На мій погляд,  причина дуже проста. Наша партія була створена від початку як багатолідерна партія. Це коли немаэ одного вождя чи одного керівника партії. У нас э Рада партії. І до Ради партії від початку входило п’ятеро людей. Наші партійці зрозуміли, що це дійсно багатолідерна партія, і всі э самодостатні люди, які не просто йдуть до когось на поклон, а які формують цю політику, які впливають, які обговорюють. Як можна цим людям закрити рот, коли вони прийшли після виборчого процесу і хочуть підбити підсумки.  

 Влащенко: Вы разговаривали с Соболевым или с Сюмар по поводу того, что произошло?

 Деревянко: Ми розмовляли, що треба на з’їзді поговорити про цю проблему, як ми рухаэмось далі. Тому що зараз відбуваэться дуже важливий етап, ми маэмо 7 членів майбутнього парламенту, і це дуже важливо, як партія себе буде позиціонувати, куди вона буде рухатися? Ми будемо самостійно йти на вибори місцеві чи э якісь інші ідеї? Всі партійці розуміють, що партія повинна політично розвиватися, і це політична партія «Воля», а не політична партія «Самопоміч». Тому якщо у когось виникли цілі чи бажання зробити цю партію якоюсь керованою чи ручною, то 90% партійців, які э у нас в партії, вони – проти. Вони вважають, що вони э політичною партіэю «Воля».

 Влащенко: На последнем собрании вы не исключили такую возможность, что Соболев и Сюмар могут быть исключены из политсовета партии.

 Деревянко: Такого ми не обговорювали. Це взагалі виключено. Ми дуже очікуэмо, щоб наші партійці, членство яких зараз призупинено… Вони можуть поновити своэ членство в партії. І стати членами політради партії. Я просто не розумію, навіщо було цей весь бруд піднімати. Якщо цей бруд маэ на меті, щоб когось одного виштовхати і зробити її лідерною, то це все одно не вийде.   

 Влащенко: О вас писали достаточно много в связи со скандалом «ЕДАПС». О растрате бюджетных средств, которые были направлены на Госреестр. А как вы сами можете прокомментировать эту историю? И чем закончилась история с уголовным делом, о котором говорила Лукаш?

 Деревянко: Історія ця маэ давній характер. Спочатку на мене персонально нападав комуніст Калэтнік. Потім це були регіонали з Тігіпком. Потім цю ініціативу взяли на себе свободівці. Коли я став народним депутатом, всіх депутатів ламали, щоб вони голосували за регіональну більшість, але зі мною це не вдалось. Нічого вони не зробили. Потім цю ініціативу перехопила Лукаш, коли режим Януковича взагалі домінував в Україні. Зараз цим займаэться  Эгор. Це ланцюжок повних нісенітниць. Я не знаю, які там були справи; всі справи, які були, вони нехай розслідуються. Але ні тоді, ні зараз ніяких звинувачень, які мені хочуть нав’язати, не було. Я до цього ставлюсь спокійно, хоча мені дуже неприэмно, насправді. Навіть якщо це політична якась доцільність, якась мета чи завдання, зрештою, то на виборах життя не припиняэться, і я не розумію, навіщо робити такі дурниці, якщо э більш важливіші цінності в житті, насправді.    

 Влащенко: Если партия считает себя самодостаточной, то она на выборы идет самостоятельно. Вы же были распорошены по двум спискам. Разве неправильно было бы заняться партийной и общественной деятельностью еще несколько лет,  для того чтобы вас узнали в Украине, для того, чтобы вам поверил избиратель настолько, что вы могли бы самостоятельно идти в парламент?

 Деревянко: Насправді, ми – партія, якій 4,5 місяці. Ми могли проігнорувати ті дострокові вибори, а могли, навпаки, брати в них участь, щоб доносити людям, що э інша партія, ніж ті всі, які до цього існували. Якщо би ми не мали тих старих правил Януковича на сьогоднішній день, коли партії всі ідуть за закритими партійними списками, і нікому із нової демократичної більшості, яка в нас після Революції гідності утворилася, не вистачило духу проголосувати за відкриті партійні списки. Коли не гроші визначають, хто буде в парламенті за своэю суттю. Тобто бренд і гроші. Бренд – це лідер партії. Гроші – це той, хто фінансуэ будь-які політичні проекти. Ми могли до когось піти, впасти, умовно кажучи, в залежність, взяти гроші, нам би сформували, як і всім, список, і нас би штовхали, піарили.      

 Влащенко: А поработать несколько лет, пропустить эти выборы?

 Деревянко: Це і э праця. Ми 37 мажоритарних округів опрацювали ногами. Вибори це найкращий спосіб донесення наших ідей. 

 Влащенко: Вот и ограничились бы этим. Когда вы идете в списки к кому-то, вы попадаете в зависимость.Вы не чувствуете своих обязательств перед этой политической силой?

 Деревянко: Коли ми вибирали політичного партнера, ми дуже ретельно дивилися, чи наші програми співпадають з їхніми програмами. Ми відмовили  «Батьківщині» і «Народному фронту». Із «Самопоміччю» наші програми дуже сильно співпадали. Це наша спільна відповідальність, і ми будемо її виконувати. Ще партія прийняла рішення, що Вікторія Сюмар та Эгор Соболэв мають право особисто прийняти рішення, до якого списку їм іти. Вікторія скористалася цим правилом і пішла за списком «Народного фронту». Але це не означаэ, що вона змінила свою думку про те, як країну розбудовувати.

Влащенко: Для партии это странно, когда одному человеку или двум какие-то преференции даются. А как же ваша идеология?

 Деревянко: Для партії це не дивно, коли ми, маючи спікера як народного депутата, одного чи двох, чи десятьох, ми набагато ще сильніше, інтенсивніше зможемо доносити наші меседжі. Коли ми стали партіэю, я був фактично одним партійцем «Волі» як позафракційний депутат. І ми домоглися багато чого – ухвалення великої кількості законів, в тому числі закону «Про люстрацію». Я цим безпосередньо займався шість місяців: і в робочій групі з депутатами, і потім з громадським активістами. Потім Эгор підключився, потім всі інші.   

 Влащенко: Вы возглавляли комиссию по расследованию убийства Александра Музичко (Саши Белого). Вы довольны результатом расследования?

 Деревянко: Ні, не задоволений.

 Влащенко: Спасибо вам за разговор. Сегодня у нас в эфире был народный депутат Украины Юрий Деревянко, и мы говорили о том, что на самом деле стоит за конфликтом в партии «Воля». 

Люди. Hard talk: Автор люстрационного закона Юрий Деревянко – гость ток-шоу «Люди. Hard Talk». Выпуск от 21.11.2014

//—>

Эксклюзив. Автор люстрационного закона Юрий Деревянко - гость ток-шоу "Люди. Hard Talk"

Эксклюзив. Автор люстрационного закона Юрий Деревянко - гость ток-шоу "Люди. Hard Talk"

Продолжить чтение
Нажмите, чтобы прокомментировать

Вы должны войти в систему, чтобы опубликовать комментарий Вход

Прокомментировать